Volkan Demirel Kulüp’ten Özür Diledi

Fenerbahçe‘de sezon başladıktan kısa bir süre sonra kadro dışı kalan ve o günden beri takımdan ayrı çalışan tecrübeli kaleci Volkan Demirel, Dereağzı Tesisleri’nde bugün bir basın toplantısı düzenleyerek başkan Ali Koç ve asbaşkan Semih Özsoy’dan özür dilediğini açıkladı.

Fenerbahçe’nin tecrübeli kalecisi Volkan Demirel, düzenlediği basın toplantısında özür diledi. Bir süredir kadro dışı olan 37 yaşındaki kalecinin bugün affedilip Antalya kampıyla birlikte takıma dönmesi bekleniyor.

Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri‘nde düzenlenen basın toplantısında, sözlerine gündemi meşgul ettiği için özür dileyerek başlayan Volkan Demirel’in konuşması sırasında boğazı düğümlendi ve açıklamalarını gözleri dolarak sürdürdü.

Volkan Demirel düzenlediği basın toplantısında ;

“Kalben ve ruhen Fenerbahçe‘yi hissedenler için Fenerbahçe’yi yukarıya taşımak zorundayız. Ben de bundan sonra belki bulunduğum belki de bulunmadığım yerde elimden geleni yapacağım. Yaşadıklarımız var, olanlar var. Bunlar geride kaldı. Önümüze bakıp Fenerbahçemizi bulunduğu ortamdan çıkarmak zorundayız. Kendi adıma yaptığım yanlışlıklar için özür diliyorum. Başkanımın beni sevdiğini biliyorum, ben de onu çok seviyorum. Başkanımızdan ve asbaşkanımızdan özür diliyorum. Duygusal bir insanım. Şu anda da yazılı bir metin yok. Kırdığım insanlar olabilir. Duygularla hareket eden bir insanım, kırmış olduğum insanlar olabilir. Herkesten özür dilerim. Hep söyledim gibi, her zaman Fenerbahçe için var oldum ve böyle de devam edecektir. Soru almayacağım. Teşekkürler.” şeklinde konuştu.

Nasıl Kadro dışı kalmıştı ?

17 senedir Fenerbahçe forması giyen ve yıllardır sarı-lacivertli kulüpte kaptanlık yapan Volkan Demirel, sezon başında takımın başına gelen Cocu sonrasında sorun yaşamaya başlamıştı.

Tecrübeli file bekçisi, Cocu’nun yardımcısı Koeman ile sorun yaşamış daha sonra yönetim araya girerek durumu düzeltmeye çalışmıştı. Ancak Ali Koç ve Volkan Demirel arasındaki görüşme beklendiği gibi gitmemiş ve Demirel kadro dışı bırakılmıştı. Koç, daha sonra yaptığı açıklamada Volkan Demirel’in kendisiyle ve daha önemlisi asbaşkan Semih Özsoy ile tartışma yaşadığını açıklamıştı.

Fenerbahçe’de, daha önce kadro dışı bırakılan Nabil Dirar ile Aatıf Chahechouhe devre arası kampı öncesi affedilmişti. Sarı-lacivertlilerde Volkan Demirel’in yanı sıra Ozan Tufan da çalışmalarına takımdan ayrı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde devam ediyor.