Sadettin Saran : ”Ali Koç’un karşısına çıkarım”

Yıllardır Aziz Yıldırım‘a karşı muhalif tarafıyla bilinen Fenerbahçe’nin eski yöneticisi, seçimlerde destek verdiği Ali Koç‘tan da umduğunu bulamayınca ‘elimizi taşın altına koyma vakti geldi’ dedi.

Fenerbahçe camiası Aziz Yıldırım muhaliflerinin önde gelenlerinden Sadettin Saran‘ın beklenmedik çıkışıyla sarsıldı.

Seçim sonrası Yıldırım taraftarlarının sessizliğe büründüğü, Koç taraftarlarının bütün olumsuzluklara rağmen yönetime destek olduğu sarı-lacivertlilerde Saran her iki dönemi de eleştiren bir açıklamada bulundu.

Katıldığı bir etkinlikte kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Sadettin Saran şu ifadelerle sözlerine başladı;

“Hem Aziz Yıldırım‘dan hem de Ali Koç’tan daha iyi başkanlık yapacağımı düşünüyorum.” Saran, Fenerbahçe’nin eski ve yeni dönemini yönetimlerini beğenmediğini söyledi.

Koç’un karşısına aday olurum

Bir dönem yönetiminde yer aldığı Yıldırım’a muhalefetiyle bilinen Saran’ın Ali Koç‘u da eleştirmesi camiada şaşkınlıkla karşılandı..

Türkiye Gazetesi’nin haberine göre seçim döneminde Aziz Yıldırım’ın karşısına çıkması beklenen, ancak Ali Koç adaylığını açıklayınca arka planda kalmayı tercih eden Sadettin Saran şunları söyledi;

“Son kongrede Ali Koç‘a karşı ciddi bir teveccüh vardı. Dolayısıyla sırf aday olmak için ortaya çıkmayı doğru bulmadım”.

“Son kongrede Ali Koç’a karşı ciddi bir teveccüh vardı. Dolayısıyla sırf aday olmak için ortaya çıkmayı doğru bulmadım”.

“Ancak bir daha böyle olmaz” sözleriyle ilk kongrede Koç’a rakip olacağının sinyalini verdi.

Saran, Fenerbahçe için elini taşın altına koymaya hazır olduğunu ifade etti..

Fenerbahçe’nin bir sonraki başkanlık seçimi 2021 yılında yapılacak.