Mustafa Kaplan: “Bambaşka bir Ankaragücü göreceksiniz”

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, devre arası yapılan transferler sonrasında yeni bir heyecan oluşturduklarını belirterek, “İstediğimiz düzeye gelince sahada bambaşka bir Ankaragücü seyrettireceğiz.

Kaplan, yeni transferler, Trabzonspor karşısında sergilenen futbol ve Kasımpaşa maçına dair açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Süper Lig‘de geçen hafta oynadıkları ve 1-0 mağlup oldukları Trabzonspor maçında cesaretli bir oyun sergilediklerini vurgulayan Kaplan, “Trabzonspor maçına da puan veya puanlar için çıktık. Trabzonspor karşısında gösterdiğimiz mücadele, önümüzdeki haftalar için bize umut verdi. Takımımız, özellikle atak yapma ve gol atma stresi yaşıyordu. Sergilediğimiz oyunla bunu kırabileceğimizi gösterdik. Takımda maç kazanma isteği, arzusu oluştu.” diye konuştu.

“Daha güzel günler göreceğiz”

Kasımpaşa maçına 3 puan parolasıyla çıkacaklarını dile getiren Kaplan, “Rakibimiz iyi bir takım, seyircimizin de desteği ile 90 dakika mücadele eden bir oyun sergileyeceğiz. Güzel günlerin geleceğini söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.

Sezon başında transfer politikasında yanlışlar olduğunu belirten Kaplan, şunları kaydetti:

“Takımımızın kemik kadrosu hep sakattı. Antrenmanlarımızı düzenli olarak yapamadık. İsteksizlik yüksek sevideydi. Transfer döneminde araştırarak transferler yaptık. Yeni sistem ile hem antrenman isteğimiz hem de tempomuz arttı. Aramıza yeni katılan isimlerin takımımıza katkı sağladığını rahatlıkla söyleyebilirim. Yeni bir heyecan ortamı yarattık. Tabii ki rekabet arttı ve derin bir kadro oluştu. Bu bizim için avantaj. Kasımpaşa maçında yine ilk defa oynayacak oyuncular olacaktır. İstediğimiz düzeye gelince sahada bambaşka bir Ankaragücü seyrettireceğiz. Henüz hazır olmayan oyuncularımız var ama hemen takıma adapte olabilmeleri için ekstra çalışmalar yapıyoruz. Gece gündüz programlı bir şekilde çalışmalara devam ediyoruz.”

Mustafa Kaplan, Ankaragücü taraftarına da değinerek, “Ankaragücü taraftarı her zaman ekstra bir havadır. Bu yüzden evimizde oynacak olmamız büyük avantaj. Kasımpaşa maçında büyük Ankaragücü taraftarının tribünleri dolduracağından eminim. Taraftarlarımız bizim 12’nci adamımız, bizi 90 dakika destekleyeceklerinden hiç şüphemiz yok. Biz de onlara maç sonu galibiyeti hediye edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.