Maldini’ye futbolu bıraktıran ağır sözler

Atatürk Olimpiyat Stadı’nda 2005 yılında oynanan Şampiyonlar Ligi Finali’nde Milan‘ı 3-0 geriden gelip penaltı atışlarında yenen Liverpool‘un başarısı hafızalara kazınmıştı.

O maçtan sonra İngiliz ekibi ülkesinde krallar gibi karşılandı, ayakta alkışlandı. Ancak bir de maçın kaybedeni ve Milan kaptanı Maldini‘nin yaşadıkları vardı.

MADALYONUN DİĞER YÜZÜ

Forma Kültür, o gün Milan ve kaptan Maldini’nin neler yaşadığını anlattı.

İşte o unutulmaz maçtan sonra Milan Kaptanı Maldini’nin yaşadıkları:

Milan’ın Liverpool’a kaybettiği Şampiyonlar Ligi finali sonrası İtalyanları Malpensa Havalimanı’nda öfkeli bir grup taraftar beklemektedir.

KAPTAN’DAN AĞIR İFADELER

Öfkeli grupla Milanlı futbolcular arasında gerginlik yaşanırken, Kaptan Maldini takım arkadaşlarına sahip çıkar ve takımın elinden gelenin en iyisini yaptığını söyler. Ancak iddiaya göre bu sözlerinin ardından protestocu gruba “paralı askerler, serseriler!” şeklinde hakaret eder.

SON MAÇTA NELER OLDU

Maldini’nin bu sözlerinin ardından San Siro’nun Güney tribünüyle efsane kaptan Maldini’nin arası asla eskisi gibi olmaz.  İpler kopmuştur. Gerginliğin son perdesi Milan’ın bayrak oyuncusunun son maçında yaşanır.

Güney Tribünü, Maldini’yi görünce Maldini’den önceki kaptanları bir başka efsane Franco Baresi tezahüratına başlar. “Sadece bir kaptan var” diye bağıran grup tribünde Baresi forması açarak Maldini’ye tatsız bir sürpriz yapar.

İNTİKAM SOĞUK YENEN BİR YEMEK!

Grup intikam yemeğini soğuk yemektedir. Baresi formasının ardından Maldini’yi 2005’teki sözleriyle yargılayan bu pankartı açarlar. “Teşekkürler Kaptan. Sahada ölümsüz bir şampiyon olabilirsin ama seni zengin edenlere büyük bir saygısızlık yaptın.”

Ardından bir pankart daha: “25 yıllık kariyerin boyunca seni hep takdir eden o paralı asker ve serseri dediğin taraftar oldu.”

KÖTÜ SON

Maldini bu pankartlara ve tezahüratlara sinirlenir ve taraftara tepki gösterir ve futbol tarihinin en büyük kariyerlerinden biri böyle kötü bir sonla biter.