Fenerbahçe’den 10 milyon Euro’luk zarar

Fenerbahçe Kulübü, bu sezon performansından faydanalamadığı üç futbolcu için büyük bir yükümlülüğün altına girdi. Başkan Ali Koç ve yönetiminin başladığı 2018-19 sezonunun başı itibariyle takıma dahil edilen futbolculardan 3’ünün sarı lacivertlere maddi zararı pahalıya mal oldu.

Fenerbahçe’de 10 milyon Euroluk büyük zarar. Yapılan sözleşme ve anlaşmalar dahilinde gider rakamı faydalarla karşılaştırıldığında şoke etti. Detaylar şöyle;

Özel bir hoca eşliğinde çalışmalarını sürdürecek 2 futbolcunun A takım kadrosunda düşünülmemeleri nedeniyle böyle bir karar alındığı öğrenildi.

O isimler, Fenerbahçe‘de sezon başında transfer edilen Yassine Benzia ve Islam Slimani. İki oyuncu da sarı lacivertlilerin idmanlarına alınmıyor. İki futbolcunun da yönetim ve teknik heyet kararıyla A takımla çalıştırılmadığı belirtildi.

Gözden düşün isimler 

Bilindiği üzere Benzia, Süper Lig‘in ikinci yarısında TFF kadrosuna eklenmemişti. Slimani ise gösterdiği yetersiz performans nedeniyle Beşiktaş derbisinden bu yana kadroya alınmıyordu.

Diego Reyes pişmanlığı

Leganes’e kiralanan Diego Reyes burada da başarılı olamadı. Meksikalı stoper, İspanyol ekibinde sadece 24 dakika şans bulabildi. Fenerbahçe ile Haziran 2020’ye kadar sözleşmesi olan Reyes tıpkı Carlos Kameni gibi gelecek sezon da yönetimin başını ağrıtacak. Reyes‘in Fenerbahçe ile olan sözleşmesi 2020 yılına kadar devam ediyor.

Toplam 10 milyon euro çöp oldu

Devre arasında Leganes’e kiralanan ve kiralama ücreti alınmayan Reyes’e 1,5 milyon Euro, Lille‘den bedelsiz kiralanan Benzia’ya 1,2 milyon Euro, Slimani’ye ise kiralama ve vergi bedelleriyle beraber 1,5 milyon Euro + 5,9 milyon Euro ödeniyor. Yani Fenerbahçe’nin kasasından neredeyse hiç faydalanamadığı üç oyuncu için 10,1 milyon Euro çıkıyor.