Fenerbahçe bombayı patlatıyor ! Mesut Özil…

Premier Lig‘de top koşturan Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil ve takım arkadaşı Mkhitaryan‘ı istemeyen Arsenal Hocası Unai Emery’nin, “Yedek olurlar” açıklamasının ardından Fenerbahçe’nin de Mesut iştahı kabardı. Mesut’un ailesinin Fenerbahçe ve Türkiye sevgisi, sarı-lacivertli kulübü sezon sonunda mutlu sona kavuşturabilir.
Yeni sezonda şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi hedefi olan sarı-lacivertliler, transferde ses getirecek adımlar atmak istiyor.
Akşam Gazetesinin haberine göre yaz döneminde sık sık Fenerbahçe ile anılan Mesut Özil’deki yarım kalan hikaye, somuta dönüşme konusunda daha müsait durumda.Daha önce Mesut Özil’in takımın lideri olduğunu, ona ihtiyaç duyduğunu ifade eden emery ve oyuncu arasında soğuk rüzgarlar esiyor.Fransız hoca Unai Emery, Mesut’la beraber Mkhitaryan’ın da ayrılmasını istiyor.

Mesut’un fedakarlık yapması gerekiyor

Fenerbahçeli olduğu basında bilinen Özil ailesinin, Sarı-Lacivertli takımla gönül bağı var.

Uzun süredir Mesut’la birliktelik yaşayan ve nişanlanan Amine Gülşe de sıkı bir Fenerbahçe taraftarı. 31 yaşına girecek Mesut için de kariyerinin sonu yaklaşıyor. Fakat Türk asıllı Alman futbolcunun kazandığı ücret oldukça yüksek.

ingiliz ekibinden haftalık 300 bin pounda yakın kazanan Mesut’un da transferde fedakarlığı gerekecek. Arsenal’in, Mesut’un gidişi konusunda kolaylık yapması bekleniyor.