Ersun Yanal, Sivasspor maçında değişikliğe gidiyor

Süper Ligde tarihinin en kötü sezonunu geçirmekte olan Fenerbahçe’de bugün Kadıköy’de oynanacak kritik Demir Grup Sivasspor maçında kadroda önemli değişiklikler olacak.

Geçen haftaki Başakşehir yenilgisi sonrası “Bu futbol bize yakışmıyor” diyen Teknik Direktör Ersun Yanal’ın Yiğidolar’a karşı kadroda en az 6 farklı isme görev vereceği ortaya çıktı.

Tolgay Arslan Sivas maçında dinlendirilecek

Kanarya’nın hocası öncelikle Başakşehir’e karşı kötü performans ortaya koyan ve taraftarların tepkisini çeken Tolgay Arslan’ın yanı sıra Eljif Elmas, Jailson, Moses ve kaleci Volkan Demirel’i kulübeye çekecek. Bu futbolcuların yerine Harun, Mehmet Topal, Mehmet Ekici, Dirar ve Ayew oynayacak. Cezalı olan Serdar Aziz’in yokluğunda ise stoperde Skrtel’in yanında Sadık Çiftpınar olacak.

Valbuena’nın oynaması şüpheli 

Ersun Yanal’ın, sakatlıkları nedeniyle Başakşehir’e karşı forma giyemeyen Dirar ve Mehmet Topal’ın Sivas maçına yetişmemesi durumunda Şener ile Alper’e hazır olun talimatı verdiği bildirildi. Oyuna girdikten sonra sakatlanan Valbuena’nın da yetişmesi durumunda sonradan kullanılacağı öğrenildi. Kadroyu neredeyse silbaştan yapacak olan Fenerbahçe, Sivasspor maçında mutlak 3 puan almayı hedefliyor.

Fenerbahçe‘nin Sivasspor maçı karşılaşmasına şu ilk 11 ile çıkması bekleniyor;

Volkan(Kaleci), Isla, Skrtel, Sadık, Hasan Ali, Tolgay, Mehmet Topal, Moses, Zajc, Ayew, Soldado